21,02,2024

Ferizajasi 94-vjeçar ende i shkathët mbi timon (VIDEO)

Must Read

Ka kohë që Sylejman Breznica nga Surqina e Ferizajt ecë me ndihmën e shkopit. Por atij nuk i duhet kurrfarë ndihmë për të vozitur, njofton Klan Kosova.

94 vjeçari për më shumë se gjysmë shekulli nuk e hoqi timonin nga dora.

E gjithë këto vite ai nuk pati asnjëherë nevojë as për ndonjë intervenim mjekësor e as nuk pati ndonjëherë telashe me policinë.

Plaku tregoi se përderisa është në gjendje të mirë shëndetësore do të vozisë akoma . Në atë moment që e humb sigurinë, Breznica ka thënë se nuk do të dalë t’i rrezikoj të tjerët në komunikacion.

Për më shumë, ndiqeni kronikën e përgatitur nga Rejhane Selimi:

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Diskutohet orari i barnatoreve për qytetin e Ferizajt

Sot është mbajtur konsultimi publik për plotësim-ndryshimin e Rregullores për caktimin e orarit të punës së veprimtarive afariste dhe...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img