23,04,2024

FAK-u mund të bëhet edhe pa Listën Serbe (VIDEO)

Must Read

Është një rrugë ligjore e cila mundëson formimin e Ushtrisë së Kosovës, të ndryshohet misioni dhe jo emri dhe ky ndryshim mund të bëhet përmes ligjeve që kërkon shumicën e thjeshtë në Parlament”. Kështu është shprehur në emisionin “Fakt Plus”, gjeneral Imri Ilazi, nga Partia Demokratike e Kosovës.

Ilazi ka thënë se  FAK-u  kërkon një periudhë dhjetë vjeçare për aftësimin e saj për të kryer të gjitha misionet që i kryen një Ushtri. /Tribuna Channel

Kronikën mund ta ndiqni në VIDEO:

Ndiqeni intervistën e plotë:

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjen kuletën me 320 euro, qytetari nga Ferizaj e dorëzon në polici

Një qytetar nga Ferizaj ka gjetur një portofol me para dhe ka dorëzuar atë në polici. Policia njofton se në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img