04,03,2024

Edhe Xhamia e Madhe në Ferizaj feston Kuq e Zi

Must Read

 

Edh15241318_1861227140781621_3222858139551244274_ne në Xhaminë e Madhe në Ferizaj pati organizime për shënimin e Ditës së Flamurit.
Në këtë Xhami u organizua një program për nder të festës së 28 Nëntorit ku për rëndësinë e kësaj date historike foli kryetari i BI-së në Ferizaj Bujar Hasani.

“Urime festa e 28 Nëntorit mbarë popullit shqiptar.
Si e tillë kjo festë përkujtohet kudo ku janë shqiptarët, si në trojet etnike ashtu edhe jashtë vendit, mirëpo edhe nëpër xhamia.Festa e 28 Nëntorit është një ditë e veçantë, një datë historike për të gjithë ne, ka qenë dhe mbetet simbol i bashkimit, unitetit, lidhjes, krenarisë, qëndresës dhe vendosmërisë së popullit shqiptar.Zoti e bekoftë Kosovën, Shqipërinë dhe shqiptarët kudo që janë!” thuhet në urimin e kryetarit të BI-së në Ferizaj, Bujar Hasani.

 

15227932_10209286326853520_1369974974_n 15241338_1177105125705184_9163803808814149679_n 15226506_10209286325053475_1762109677_n

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person për falsifikim të parasë në Ferizaj 

Me datën 28.02.2024, rreth orës 23:00 policia e stacionit në Ferizaj ka pranuar një informacion se në një lokal,...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img