04,03,2024

Edhe Kosova në Festivalin Ndërkombëtar të Ushqimit

Must Read

Rreth 20 shtete janë përfaqësuar në këtë festival me ushqime tradicionale, raporton Gazeta Express.

Në mesin e shteteve nga shumë kontinente, pjesëmarrëse në këtë festival të përvitshëm ishte edhe Kosova.

Sipas Knoxville News Sentinel, në stendën e saj, Kosova u ka prezantuar mysafirëve të festivalit speca të mbushur, fasule, suxhuk, dhe pite me spinaq.

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person për falsifikim të parasë në Ferizaj 

Me datën 28.02.2024, rreth orës 23:00 policia e stacionit në Ferizaj ka pranuar një informacion se në një lokal,...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img