17,04,2024

Donald Lu i kërkon ministrit të drejtësisë përfshirjen në reformën e gjyqësorit

Must Read
Ambasadori Amerikan ne Tirane, Donald Lu, gjate nje pritje te organizuar ne Pallatin e Brigadave me rastin e 15 vjetorit te Avokatit te Populli./r/n/r/nAmerican Ambassador in Tirana, Donald Lu, during a reception at the Palace of Brigades organized on the occasion of the 15th anniversary of the Ombudsman.

Ambasadori Lu, është shprehur i kënaqur për marrjen e ë kësaj detyre nga Vasili, duke shpresuar se ai do ta drejtojë mjaft mirë këtë institucion.

Ambasadori i Amerikës i ka ofruar mbështetje të plotë ministrit të drejtësisë, duke kërkuar edhe përfshirjen e tij në reformën në gjyqësor, njoftojnë burime nga zyra e shtypit e Minsitrisë së Drejtësisë.

Vasili e informoi Ambasadorin Lu se Ministria e Drejtësisë, përmes ekspertëve të saj po punon për paketën e 27 ligjeve, duke vlerësuar se një pjesë e tyre janë e një rëndësie prioritare dhe se për këtë qëllim ai vetë do të investohet për finalizimin e një pakete me ligje sa më efektive, të cilat do të jenë në shërbim të publikut, të cilin e konsideroi si aleatin më të madh. /albeu.com

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në Ferizaj u shënua 16 Prilli-Dita e të Zhdukurve me Dhunë

Me rastin e 16 Prillit - Ditës të të Zhdukurve me Dhunë në Komunën e Ferizajt, Komuna e Ferizajt...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img