22,02,2024

Çmimi Bitcoin rritet mbi 9 mijë dollarë

Must Read

Çmimi Bitcoin është rritur në 9,300 dollarë gjatë 24 orëve të fundit duke regjistruar një rritje mbi 500 dollarë dhe ruajti me sukses vrullin e rritjes, të cilin investitorët e perceptojnë si një nivel të rëndësishëm që mund të çonte çmimin Bitcoin për të hyrë në 10 mijë dollarë në një periudhë afatshkurtër.

Të njohura edhe si altcoins, një term që përgjithësisht përdoret për të përshkruar kriptovalutat jashtë monedhave kryesore si Bitcoin dhe Ethereum, kanë patur vazhdimisht tejkalimin e Bitcoin dhe kriptovalutave të tjera të mëdha në treg gjatë disa javëve të fundit, përcjell Telegrafi.

Sot, më 24 prill, disa nga altcoins më të mira që kryejnë janë ICON (ICX), Ethos (BQX), EOS dhe Kyber Network (KNC). Të gjitha këto simbolet ERC20 kanë shënuar fitime më shumë se 10 për qind kundrejt Bitcoin që gjithashtu ka shënuar një fitim solid prej rreth 3 për qind.

Vëllimi i përditshëm i ICON-it ka arritur në 15,500 Bitcoina, me rreth 50 për qind të atyre që vijnë nga shkëmbimi më i madh i Binance-it në kriptovaluta dhe 50 për qind nga platformat e tregtimit të krizove në Korenë e Jugut Bithumb dhe Upbit.

Kundër dollarit Amerikan, ICON ka treguar një rritje prej 16 për qind, duke u rritur në 1.5 miliard dollarë në vlerësimin e tregut dhe 145 milionë dollarë në vëllimin e tregtimit të përditshëm. Tregtarët po atribuojnë rritje në çmimin e ICX gjatë dy javëve të fundit për fillimin e ardhshëm të platformës së saj kryesore më 30 prill.

Investitorët kanë filluar të zbulojnë një prirje në treg gjatë dy javëve të fundit, kur çmimi Bitcoin rritet, altcoinët dhe shenjat pritet të rriten nga kufijtë më të mëdha dhe kur çmimi Bitcoin bie, altcoinët bien nga përqindjet më të mëdha.

Megjithëse tregu ka shtuar pothuajse 200 miliardë dollarë që nga fillimi i prillit, tregu i kriptovalutat vazhdon të jetë një rimëkëmbje afatmesme dhe në aspektin e paqëndrueshmërisë ekstreme dhe pasigurisë, kriptovalutat dominuese si Bitcoin dhe Ethereum udhëheqin tregun. /Telegrafi/

- Advertisement -spot_img
Të fundit

34 mësimdhënës nga Ferizaj, certifikohen në kuadër të projektit të BE-së

34 mësimdhënës nga 3 shkolla të Ferizajt, u certifikuan në kuadër të projektit KosEd. Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img