21,02,2024

Aksident në Ferizaj, një e lënduar

Must Read

Në kryqëzimin e rrugës  magjistrale Ferizaj-Prishtinë me rrugën “Driton islami”  në Ferizaj,  rreth orës  18:00 ka ndodhur një aksident komunikacioni  mes dy veturave ku për pasojë  është një femër e lënduar.

E lënduara  në këtë aksident është dërguar  në Emergjencën e Spitalit nga ekipi i ndihmës së shpejt të QKMF-së së Ferizajt.

Mjeku kujdestar i QKMF-së i cili ka asistuar në rastin i tha FerizajPress se  pacientes i është dhënë  ndihma e parë  dhe është transferuar në Emergjencën e Spitalit ku po vazhdon  trajtimin.

Sipas mjekut kujdestar të emergjencës gjendja e pacientes është stabile.

Policia e trafikut  ka dalë në vendin e ngjarjes dhe po merret me rastin.

14971187_1200720463336562_931698374_n-1

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Diskutohet orari i barnatoreve për qytetin e Ferizajt

Sot është mbajtur konsultimi publik për plotësim-ndryshimin e Rregullores për caktimin e orarit të punës së veprimtarive afariste dhe...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img