15,06,2024

Vendet që nuk do të kenë energji elektrike në regjionin e Ferizajt

Must Read

KEDS ka njoftuar se në cilat vende do të ketë gjatë ditës së nesërme ndërprerje të energjisë elektrike për mirëmbajtjen e rrjetit nëpër distrikte.

Në një njoftim për media bëhet e ditur se cilat lokacionet do të mbesin pa rrymë elektrike.

Ferizaj

1. Më 08.07.2016 në NS 110/35/10 kV Lipjani do të shkyçet:

Dalja 10 kV Gadime prej orës 09:00 deri në orën 12:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Gadime e Ulët (një pjesë), Gadime e Lartë, Plitkoviqi dhe Vrella. Arsyeja e shkyçjes: punime nga firma Elektro-qulli.

2. Më 08.07.2016 në NS 35/10 kV Ferizaj 2, do të shkyçet:

Dalja 10 kV KosovaPetroli (40041003) prej orës 08:00 deri ne ora 10:00

Gjatë kohës sa do te zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Prelez, Muhoc, zona e bizneseve. Arsyeja e shkyçjes: ndërrimi i shtyllave të tensionit të mesëm.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Varroset me nderime ushtarake nënoficeri i FSK-së që vdiq në vendin e punës

Këtë të shtune është varrosur me nderime ushtarake nënoficeri Muhamet Beqiri, i cili vdiq në vendin e tij të...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img