Uncategorized

Video-skandali, arrestohet Shukri Xhelili


Publikuar më:


 

Ish-kryebashkiaku po hetohej në gjendje të lirë, pasi akuzohej për tre vepra penale: “Marrëdhënie seksuale duke shpërdoruar detyrën”, e mbetur në tentativë, “Shpërdorim detyre” dhe “Korrupsion pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike”.

Në video-skandalin e transmetuar në televizionin “Ora News”, të enjten në mbrëmje, Xhelili i kërkonte favore seksuale një vajze 20-vjeçare për një vend pune.

Në videon e transmetuar, pasi i firmos kontratën, Xhelili dhe vajza takohen në Tiranë dhe shkojnë në një hotel në kryeqytet, mirëpo vajza, që kishte regjistruar gjithçka me kamerë, refuzon të kryejë marrëdhënie seksuale duke u larguar nga hoteli në momentet e fundit.

Ndërkohë, të afërm të vajzës së përfshirë në skandalin e videoregjimit thonë se ndjehen të kërcënuar dhe se kanë ndërmend të largohen nga Peshkopia.

The post Video-skandali, arrestohet Shukri Xhelili appeared first on Lajminet.

Comments
To Top