Ferizaj

U mbajt Festivali i Këngës për Fëmijë “Diamond Fest”, fituesit Drin Bejta dhe Nida Behrami


Publikuar më:


Dje në sallën e sporteve “Bill Clinton” është mbajtur edicioni i tetë i festivalit të këngës për fëmijë “Diamond Fest”, me 21 fëmijë konkurrentë nga Kosova , Shqipëria , Maqedonia, gjersa e veçanta e festivalit ishte aktorja nga kinematografia turke Ömrum Nur Çamçakalli, e ftuar speciale në Ferizaj si prezentuese e festivalit.

Juria profesionale ishte:
Ilir Latifi – Drejtori i Festivalit “Fluturat” – Kumanovë
Mr.Artan Rifati – nga shkolla e muzikës në Gjilan
Jehona Lumi – Solo këngëtare – Prizren

Fituesit e festivalit ishin Drin Bejta dhe Nida Behrami

Vendi i dytë: Bora Reçica
Vendi i tretë: Rozana Velaj
Çmimi “Teksti më i mirë”: Ramazan Çeka
Kompozitori më i mirë : Rinor Ukimeri
Mysafir special ishin Dea Hoxha , Edi Sopa dhe Amela Salihu

Drejtoreshë Artistike: Njomza Mezini

To Top