Sport

Tjetër tragjedi prek futbollin, përmbytet anija që barte një ekip futbolli (VIDEO)


Publikuar më:


Nëntë lojtarë kanë vdekur dhe 21 të tjerë konsiderohen të zhdukur pas përmbytjes së një anije në Uganda, që barte një ekip futbolli.

Sipas raporteve të medieve lokale, anija u përmbyt shkaku i mbingarkesës, në të cilën kishte edhe tifozë.

Anija u fundos 100 metra afër arritjes së cakut, përcjell lajmi.net.

Kjo është një tjetër tragjedi që prek futbollin, pas rrëzimit të aeroplanit më 2 dhjetor në Medelin, ku humbën jetën shumë lojtarë të skuadrës braziliane Chapeoense.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.

.

Comments
To Top