Lajme

Thaçi: U shua njëri nga artistët më të talentuar


Publikuar më:


Hashim Thaçi, President i Kosovës

Thaçi ka theksuar se u shua njëri nga artistët më të talentuar të arteve pamore dhe të grafikës, transmeton Indeksonline.

Ky është postimi i plotë:

U shua njëri nga artistët më të talentuar të arteve pamore dhe të grafikës, piktori i mirënjohur Gjelosh Gjokaj. Motivet autentike nga bota shqiptare i trajtoi me elegancën e maestros në nivel kombëtar dhe atë ndërkombëtar. U prehtë përjetë në paqe. HTH

Comments
To Top