Lajme

Surroi: Politika e nënshtrimit ndaj Serbisë solli arrestimin e Haradinajt


Publikuar më:


Veton Surroi

Surroi në një status në Facebook ka thënë se fajtor për ketë janë politikanët e Kosovës që po i nënshtrohet interesave të Serbisë.

Ky është reagimi i plotë i Surroit:

Arrestimi i Ramush Haradinajt ,në bazë të urdhër arrestit të Serbisë, është produkt i një politike të Kosovës të nënshtrimit interesave të Serbisë, në tryezën e negociatave. Këtë nënshtrim e bën Kosova, ajo e çliruar edhe falë luftës së vet Ramush Haradinajt, tashmë prej kohësh e zaptuar prej krimit dhe korrupsionit.

.

Comments
To Top