Ferizaj

Supertalenti nga Vushtrria, Nazif Mulaku, po shkëlqen te skuadra e KF Ferizaji


Publikuar më:


Vushtrriasi Nazif Mulaku po shkëlqen me skuadrën e Ferizajt, ku ka arritur të shënoj tri gola në pesë ndeshje.

Sulmuesi Vushtrrias është transferuar në KF Ferizaj gjashtë muaj më parë dhe po tregohet lojtar kyç në ekip duke e ndihmuar që të mbetet në garë për tu inkuadruar në superligë.

“Fati deshi që karrierën time ta vazhdoj te klubi i Ferizajt, ku më kanë pritur mirë bashkëlojtarët dhe tifozët, por asnjëherë nuk do e harroj klubin tim ku jam rritur, FC Vushtrrinë dhe posaçërisht klubin e tifozëve FORCA” u shpreh Nazif Mulaku për VushtrriaCity.

To Top