Ferizaj

Sulmohen dy policë në Shtërpcë


Publikuar më:


Policia ka arrestuar dy serbë të Shtërpcës pasi që kanë sulmuar fizikisht dy policë të Kosovës.

Sipas raportit 24 orësh, të dyshuarit fillimisht nuk kanë përfillur urdhrat e zyrtarëve policorë ku më pastaj i kanë sulmuar dy zyrtarët e Policisë, një serb dhe një shqiptar.

Viktimat kanë pësuar lëndime trupore të cilët kanë pranuar tretman mjekësor. Me urdhër të prokurorit njëri nga të dyshuarit dërgohet në mbajtje i cili ishte nën ndikimin e alkoolit, ndërsa i dyshuari tjetër lirohet në procedurë të rregullt.

Comments
To Top