Uncategorized

Shqiptari në Itali therri delen në oborr, por arrestohet nga policia


Publikuar më:


Nga therrja e deles ne Itali nga ana e nje shqiptari

Dy ditë para Pashkëve, në oborrin e një familjeje shqiptare (të përbërë nga prindërit dhe dy vajza) në Arquà Polesine (Itali), fqinjët panë të varur në pemë një dele të therur, të cilën gruaja e shtëpisë po e pastronte.

Por, kjo pamje ka alarmuar fqinjët italianë, të cilët lajmëruar policisë.

Karabinierët, pasi mbërritën në banesën e shqiptarëve, shoqëruan çiftin në komisariat, të cilët do të përgjigjen për shkeljen e standardeve sanitare për tjerrjen e kafshëve në banesë, shkruajnë mediet lokale.

The post Shqiptari në Itali therri delen në oborr, por arrestohet nga policia appeared first on Lajminet.

Comments
To Top