Shëndetësi

Shërbimi i ushqimit në dru sjell papastërti, gjobitet restoranti


Publikuar më:


Një restorant është gjobitur me 50 mijë funta përveç kostove të tjera për shërbim të ushqimit në mënyrë johigjienike prej druri dhe duke vënë në rrezik shëndetin e klientëve të tyre.

Ibrahim’s Grill dhe Steak House në rrugën ‘Warmick’ në Birmingham janë dy restorantet e gjobitura, transmeton Indeksonline.

Restoranti mori një vitiztë nga Departamenti i Mjedisit të Këshillit Bashkiak të Birminghamit për të vlerësuar nivelet e higjienës së institucionit.

Kjo erdhi pasi 14 persona u helmuan pas ngrënies në këtë restorant.

Gjithashtu Agjencia për Standardet e Ushqimit kanë thënë se dërrasat prej druri është e papastër dhe sjell shumë bakterie përmes ushqimit./Indeksonline/

To Top