Uncategorized

Samiti i Parisit, Rama takon Hollande


Publikuar më:


Gjatë qëndrimit në Francë në kuadër të samitit të Parisit, kryeministri Edi Rama është pritur në një takim nga presidenti Francois Hollande.

Takimi është zhvilluar në pallatin Elize dhe në fokus ka patur marrëdhëniet mes dy vendeve, me theks të veçantë tek ato në fushën e ekonomisë.

Në samitin mes vendeve të Ballkanit perëndimor dhe BE-së, pritet që Unioni të caktojë një sërë fondesh për të investuar në infrastrukturën e vendeve të rajonit.

.

Comments
To Top