Sport

Rritet vlera e Milot Rashicës, ja sa kushton tani


Publikuar më:


Valon

ipas faqes së specializuar të merkatos, “Transfermakt”, kartoni i lojtarit 19-vjeçar tashmë ka vlerën 2 milionë euro.
Paraqitja me Vitessen dhe së fundmi debutimi me kombëtarenshqiptare, ka rritur vlerën e Milot Rashicës.

Sipas faqes së specializuar të merkatos, “Transfermakt”, kartoni i lojtarit 19-vjeçar tashmë ka vlerën 2 milionë euro.

Vitese nuk ka vendosur nëse do ta mbajë lojtarin edhe në sezonin e ardhshëm, apo ta shesë në verë këtë futbollist për të cilin ka shpenzuar 300 mijë euro, përcjell “Albeu.com“.

Për lojtarin e kombëtares shqiptare janë të interesuara disa skuadra, me Napolin që duket se do të bëjë të pamundur për ta joshur 19-vjeçarin nga Kosova.

 

Comments
To Top