Lajme

Rektori i ri e merr zyrtarisht detyrën


Publikuar më:


marjan-dema-1-640x380

Ministri i Arsimit, Arsim Bajrami të premten paradite shkoi në zyre të Rektoratit të Universitet të Prishtinës për t`i uruar rektorit të ri Marjan Dema, detyrën e tij, njofton Klan Kosova.

Rektori dhe ministri Bajrami u zotuan se do të bashkëpunojnë ngushë me njëri-tjetrin dhe institucionet që ata drejtojnë në mënyrë që t`ia japin vendin e merituar universitetit duke nisur fillimisht me stabizimin e këtij institucioni dhe zgjidhjen e problemeve që ka.

Kryetari i Këshillit Drejtues të UP-së Ismet Salihu në këtë takim i dorëzoi Marjan Demës vendimin për postin e rektorit.

Comments
To Top