Ferizaj

Reçica: Para 12 Qershorit 1999 Shtabi i ZO të Nerodimës ka pasur planin e mbrojtjes së objektevve vitale të Ferizajt (Video)


Publikuar më:


Ish eprori i lartë I UÇK-së Elmi Reçica në një intervistë  dhënë Televizionit Liria  ka evokuar  kujtime nga ngarjet e  viteve  1999 .

Reçica me këtë rast ka thënë se duke parë zhvillimin e ngjarjeve  Shtabi i Zonës Operative të Nerodimes ka hartuar planin operativ  për hyrje në Ferizaj dhe mbrojtjen e objekteve  vitale të Ferizajt. Falë këtij organizimi, Ferizaj ka pasur më së paku dëme në objektet vitale.

Intervistën e plotë mund ta ndiqni në videon e mëposhtme.

To Top