Uncategorized

Pukë, asgjësohen 1150 fidanë kanabisi


Publikuar më:


Kanabis Sativa

“Në kuadër të kontrollit të territorit për parandalimin dhe goditjen e kultivimit te bimëve narkotike, gjatë kontrollit të ushtruar në  territorin njësisë Administrative Gjegjan, në Malin e Kacinarit, sipër përroit të Shutinës janë konstatuar dhe asgjësuar rreth 1150 gota plastike, të mbjella me bimë të dyshuara si kanabis sativa, si dhe rreth 300-400 m tuba uji”, bën të ditur policia.

Ndërkohë, po punohet për identifikimin e kultivuesit të lëndës narkotike.

The post Pukë, asgjësohen 1150 fidanë kanabisi appeared first on Lajminet.

Comments
To Top