Uncategorized

Protestuesit në Maqedoni përplasen me Policinë (Live)


Publikuar më:


Ata janë kundër faljes së presidentit të LSDM-së Zoran Zaev, si dhe ish numrit një të DSK-së, Zoran Verushevski.

Protestuesit për një moment janë përplasur me policinë duke kërkuara nga ata që të lirojnë rrugën që ata të shkojnë tek EU indo Qendra.

“Kë e mbroni, për kë punoni”, “Ejani me neve “Lëshojeni popullin”, janë vetëm nga disa nga thirrjet që protestuesit po drejtojnë ndaj policëve.

Kërkesa e tyre është që të mbahen zgjedhje më 5 qershor. Për të enjten janë paralajmëruar protesta në Shkup.

Në këtë link mund ta ndiqni protestën live

The post Protestuesit në Maqedoni përplasen me Policinë (Live) appeared first on Lajminet.

Comments
To Top