Uncategorized

Propozimi i ri i për reformën në drejtësi, Rama: Jemi të hapur


Publikuar më:


Edi Rama

Në takimin me zv.ndihmës Sekretaren e Shtetit, Victoria Nuland, Rama ka deklaruar se, shumica qeverisëse do të mbetet deri ditën e fundit e hapur për çdo kompromis që nuk cenon thelbin e reformës dhe njëkohësisht, vlerësohet nga partnerët tanë strategjike, si në përputhje të plotë me objektivin e përbashkët për një drejtësi të denjë për një vend anëtar të Bashkimit Evropian.

Kurse, Nuland ka nënvizuar se SHBA­-të presin që të gjitha palët ta mbyllin këtë proces me suksesin e merituar për Shqipërinë e për popullin shqiptar.

.

Comments
To Top