Uncategorized

Policia parandalon një vrasje, arrestohet 65-vjeçarja me pushkë


Publikuar më:


Mësohet se në lidhje me këtë ngjarje është arrestuar në flagrancë shtetasja Davë Dedgjonaj.

“Si rezultat i vlerësimit të situatës dhe reagimit të menjëhershëm parandalohet përshkallëzimi i konfliktit që do agravohej deri në vrasje”, thuhet në njoftimin e policisë.

Policia ka njoftuar se gjatë kontrollit të ushtruar ndaj 65-vjeçares, iu gjetën dhe iu sekuestruan në cilësinë e provës materiale 1 armë zjarri pushkë me 175 fishekë në fole.

Mësohet se materialet në ngarkim të të arrestuarës, i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësorit Kurbin, për kryerjen e veprës penale “Prodhim dhe mbajtje pa leje të armëve luftarake e municioneve” dhe “Kanosje”.

 

The post Policia parandalon një vrasje, arrestohet 65-vjeçarja me pushkë appeared first on Lajminet.

Comments
To Top