Uncategorized

Policia maqedonase përdori përsëri gaz lotsjellës ndaj refugjatëve


Publikuar më:


Përleshjet u ndalën kur policia greke ndërhyri për të shpërndarë turmën , raporton Reuters

Tensionet e tilla kanë qenë të shpeshta, ditëve të fundit, në kampin e emigrantëve pranë qytetit të Idomenisë, ku më shumë se 10.000 emigrantë dhe refugjatë janë bllokuar që nga shkurti, kur kufijtë u mbyllën me gardhe mbrojtëse nga shtetet fqinje të Ballkanit.

Qindra emigrantë janë plagosur edhe të dielën në përleshje të ngjashme me policinë maqedonase, ku emigrantët u qëlluan me gaz lotsjellës dhe plumba gome./ lajmi.net

The post Policia maqedonase përdori përsëri gaz lotsjellës ndaj refugjatëve appeared first on Lajminet.

Comments
To Top