Lajme

Obama i ofron ndihmë Turqisë


Publikuar më:


“Presidenti shprehu ngushëllimet për ata që humbën jetën, dhe ka drejtuar ekipin e tij për të ofruar asistencën e duhur ndaj autoriteteve turke, sipas nevojës”, ka thënë Eric Schutz, zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë.

Ndërsa, Ned Price, zëdhënësi i këshillit të sigurisë kombëtare, tha se Shtetet e Bashkuara të Amerikës e dënojnë sulmin.

.

Comments
To Top