Lajme

Një tjetër vogëlush i mbuluar me gjak e pluhur shpalos tmerrin në Aleppo (Foto)


Publikuar më:


Një fotografi që po shpalos tmerrin në Aleppo është edhe një djalë i mbuluar nga pluhuri dhe gjaku, ndërsa vëllai i tij më i vogël nuk arriti t’i mbijetonte sulmeve ajrore dhe vdiq, transmeton lajmi.net.

Pas gjithë atyre përpjekjeve për të arritur armëpushim, kjo lagje ishte në sulme të vazhdueshme  dhe të rrepta ajrore.

Sot Kombet e Bashkuara paralajmëruan se dy milionë njerëz kanë mbetur pa ujë, pas bombardimit të Sirisë.

profimedia-0300878912

Djali i vogël sirian që humbi vëllai e tij gjatë sulmeve, shihet në një spital të improvizuar në Aleppo.

Ai shihet që pret tek sa askush nuk merret me lëndimet e tij të rënda, pasi të tjetër po bartnin të plagosur të tjerë nga shpërthimi i përgjakshëm.

Sulmi ndodhi në lagjen Bab-al-Rab, ku vogëlushi jetonte me familjen e tij. /Lajmi.net/

 

Comments
To Top