Sport

Ndodh edhe kjo: Tifozët rusë arrestohen në Moskë për “Kosova është Serbi” (FOTO)


Publikuar më:


Tre tifozë rusë të skuadrës Lokomotiva e Moskës janë arrestuar sot në Moskë.

Arsyeja e arrestimit të tyre ka të bëjë me akuzat se në duelin me Skëndërbeun më 1 tetor të vitit 2015 kishin brohoritur: “Vritni shqiptarët” dhe “Kosova është Serbi”, shkruan “vz.ru”, përcjell “Lajmi.net”.

Hetimet për këtë çështje kishin nisur që nga vjeshta e vitit të kaluar.

Kjo është hera e parë që dikush arrestohet për thirrjet e tilla ndaj Kosovës.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6. 

.

Comments
To Top