Shëndetësi

Mënyra më e thjeshtë dhe e shpejtë për të zbardhur thonjtë e verdhë


Publikuar më:


Pirja e duhanit, lyerja e thonjve me manikyrë të errët ,formulat kimike të këtyre të fundit u japin atë hijen e verdhë thonjve, ngjyrë që asnëjë femër nuk do e dëshironte ! Por veç këtyre shkaqeve duhet të dini që ky ndryshim mund të jetë shenjë paralajmëruese e ndonjë problemi shëndetësor ( lexoni këtu) e pasi të bindeni që ngjyra e verdhe e thonjve nuk lidhet me asnjë sëmundje, atëherë duhet të mësoni trukun e vetëm që do të zbardhë thonjtë !
Përzieni 3-4 lugë gjelle peroksi hidrogjeni në një gjysmë gote me ujë të ngrohtë.
Zhytini duart në këtë përzierje dhe me ndihmën e një furçe fërkoni thonjtë.
Përsëriteni këtë proces 2 deri në 3 herë në jave për t’i parë rezultatet brenda pak kohësh. Burimi: ELLE

To Top