Lajme

Mbyllen tri universitete publike dhe katër private, ministria nuk ka asnjë informacion


Publikuar më:


Gjatë ditës së sotme tri universitete publike në Pejë, Mitrovicë dhe Prizren janë mbyllur.  

Po ashtu mësohet se edhe katër universitete private janë mbyllur.

Indeksonline kontaktoi me Ministrinë e Arsimit rreth këtij lajmi, por ata u përgjigjën se nuk kanë asnjë informacion zyrtarë rreth mbylljes së këtyre universiteteve.

Sipas informacioneve të para, ky vendim është marrë nga Këshilli i Cilësisë, me propozim nga eksperëtë ndërkombëtarë./Indeksonline/  

To Top