Lajme

Masakra në Nisë, mes turmës dëgjohen zëra në shqip (VIDEO)


Publikuar më:


Në mesin e turmës së njerëzve në masakrën e Nisës, e cila ndodhi mbrëmjen e së enjtes nga një kamion, mësohet se ka pasur edhe shqiptarë.

Në një video e cila po qarkullon në rrjetet sociale dëgjohet një vajzë që thërret një tjetër me emrin Alma dhe më pas bërtet: hajde hajde.

Duket se vajzat shqiptare nuk janë lënduar dhe kanë shpëtuar nga ky sulm.

Videoja është xhiruar nga Nerajda Rama nga Vlora, e cila jeton në Francë, dhe ka qenë në momentin kur kamioni ka hyrë mes turmës.

Nuk dihet ende nëse ka pasur shqiptarë të tjerë lënduar nga sulmi, por vajza thotë në një video se agresori donte t’i vriste të gjithë.

var videoData = ‘1104283_3’
Comments
To Top