Show Biz

Marka e njohur ‘tallet’ me vogëlushin, P.Diddy i ofron kontratë milionëshe


Publikuar më:


P.Diddy është një prej reperëve më të ndjekur dhe të pëlqyer në botën e muzikës.

Megjithëse ka kohë që nuk ka sjell ndonjë projekt muzikor, këngëtari është bërë temë e meduiave rozë amerikane.

E gjithë kjo në saje të një fëmije që reklamonte një bluzë të markës “H&M”, i cili veprim u cilësua si racizëm.

Djali i vogël me ngjyrë reklamonte bluzën jeshile, e cila mbante përshkrimin “Majmuni më i paparë në xhungël.’

Kjo ka bërë që të reagoj Diddy, i cili raportohet t’i ketë ofruar një kontratë modelingu në vlerë prej një milion dollarë.

Reperi ndërkohë ka publikuar një fotografi të vogëlushit me kurorë në kokë dhe me mbishkrim “Mbreti më i paparë i kësaj bote”.

Kompania hoqi reklamën nga ueb-faqja pasi qindra përdorues të rrjeteve sociale e akuzuan për racizëm. /Telegrafi/

To Top