Ferizaj

Legjenda e klubit anglez mund ta marrë klubin KF Ferizaj


Publikuar më:


Ferizaj shumë shpejt mund të dalë nga kriza financiare. Kjo për faktin se legjenda e klubit anglez, Sheffield United, Brian Deane është duke shqyrtuar mundësinë që ta financojë klubin ferizajas, shkruan Gazetasheshi.com.

Madje, për këtë arsye, Deane është takuar me kryetarin e Komunës së Ferizajt, Agim Aliun për të shikuar të gjitha mundësitë.

Deane është i interesuar që të financojë në Kosovë dhe Ferizaj mund të jetë adresa e tij.

Ditët në vijim pritet të sqarojnë të ardhmen e klubit nëse Deane do të financojë Ferizajn apo jo. /Gazeta Sheshi/

To Top