Sport

KVF “Ferizaj” Kampione e Kosovës U-14


Publikuar më:


Klubi i Volejbollit Ferizaj në konkurencen femrave U-14, ka arritur të fitoj titullin e Kampionit në grupmoshën U-14.

Ferizajaset në finale u takuan me Prishtina Volley, duke arritur të fitojn 2:0.

—————————————-

Gjysëm finalet

F.Kosova – Ferizaj 0:2
Malisheva – Prishtina Volley 1:2

Ndeshja për vend të tretë

F.Kosova – Malisheva 1:2

Finalja

Ferizaj – Prishtina Volley 2:0

Federata e Volejbollit e Kosovës uron ekipin e Ferizajt për suksesin dhe të gjitha ekipet pjesëmarrëse!

To Top