Ferizaj

KV “Luboteni” Kampion i Kosovës për meshkuj U-16


Publikuar më:


Në Fakultetin e Edukimit Fizik dhe Sporteve në Prishtinë është mbajtur faza finale e garave për meshkuj U-16, ku ekipi i Lubotenit nga Ferizaj është shpallur Kampion i Kosovës për vitin 2017/18. Në luft për titull ishin edhe Prishtina dhe Theranda, të cilat u renditen ne vendin e dytë respektivisht të tretë.

Federata e Volejbollit e Kosovës uron Lubotenin për suksesin e arritur dhe të gjitha ekipet pjesmarrëse !

To Top