Show Biz

Kjo këngëtare mposhti mbrëmë Dua Lipën dhe Rita Orën


Publikuar më:


Mbrëmë në Berlin është mbajtur ECHO Awards 2018.

Në këtë festival mori pjesë këngëtarja kosovare me famë botërore Rita Ora, e cila performoi një nga hitet e saj, ndërsa ishte e nominuar edhe në kategorinë “Artisti më i mirë ndërkombëtar”.

E në këtë kategori ishte e nominuar edhe Dua Lipa, e cila nuk qe e pranishme, shkruan Indeksonline.

Megjithatë ishte PINK ajo që mposhti dy kosovaret duke fituar këtë çmim.

Ndryshe Rita Ora pa asnjë dyshim ishte mbretëresha e këtij edicioni, paraqitja e saj në tapetin e kuq mori lëvdata të mëdha

 

To Top