Ferizaj

Fitore e thellë e Kastriotit


Publikuar më:


Kastrioti i Ferizajt ka nisur furishëm stinorin e ri në Superligën e Kosovës në hendboll. Kastrioti të dielën fitoi ndaj Samadrexhës me rezultat 44:19. Ndeshja u luajt në Vushtrri.

Pas pjesës së parë rezultati ishte 21:7 në të mirë të ferizajasve.

Kastrioti është organizuar gjatë verës dhe synon titullin dhe Kupën e Kosovës në edicionin e ri.

Samadrexha të dielën nuk ka pasur forcë të përballet me sukses me skuadrën ferizajase, që ka angazhuar lojtarë të shumtë gjatë verës.

Plot 12 lojtarë shënuan gola për Kastriotin, kurse më efikasi ishte maqedonasi P. Rajatoski me nëntë gola.

Samadrexha – Kastrioti 19:44 (7:21)

Samadrexha: Bunjaku, Sh. Maloku, Maloku 7, F. Maloku 1, D. Basholli 2, A. Basholli, B. Maloku 2, S. Maloku 1, Jashari 6, K. Maloku

Kastrioti: Kolev, Dugolli, Syla 4, Rajatoski 9, K. Syla 3, Shabani 3, Rudari 5, Prekazi 5, Dugolli 1, Mustafa 4, Salihu 2, Terziqi 2, Haxhimusa 3, Ramadani 3

To Top