Ferizaj

Ferizaj pëson humbje nga Gjilani me rezultat 2:0


Publikuar më:


Ferizaj – Gjilani 0:2

Mbyllet ndeshja në Ferizaj, Gjilani shënon fitore me rezultat 2:0.

87′ GOL – Edon Sadriu e ka shtuar epërsinë në 2:0 pas një gjuajtjeje të saktë me kokë.

66′ Ferizaj përpiqet me anë të Kaqikut, por gjuajtja e tij shkon jashtë portës së gjilanasve.

62′ GOL –  Wilder Perez e ka zhbllokuar rezultatin dhe tani Gjilani është në epërsi me 1:0.

52′ Ansi Nika i Gjilanit pati rast të mirë, por Blakçori e ndali gjuajtjen e tij.

Pas kësaj humbje KF Ferizaj gjendet në pozitën e parafundit vetëm me 4 pikë.

To Top