Ferizaj

Ferizaj: Hyri në banesë të huaj dhe tentoi ta godas një person


Publikuar më:


Një person është arrestuar në Ferizaj, pasi që i njëjti kishte hyrë në banesën e një qytetari mashkull, kosovar dhe kishte tentuar që ta godas me një mjet të mprehtë.

Rasti ka ndodhur dje, ku një qytetar kishte pësuar lën dime në dorë pasi ishte ballafaquar me të dyshuarin.

Pronari i banesës  dhe i dyshuari kanë pranuar tretman mjekësor. Në lidhje me rastin është kontaktuar prokurori i shtetit me urdhër të së cilit i dyshuari dërgohet në mbajtje.

To Top