25,04,2024

Ferizaj e fillon sezonin në Ligën e Parë me fitore

Must Read

Ferizaj.27.08.2017. KF Ferizaj sot ka zhvilluar ndeshjen  e parë në kuadeër të garave të Ligës së Parë të Kosoves.

Ferizaj ndeshjen e parë sot e kazhvilluar kundeëër KF Dukagjini  e cila kapeërfunduar me rezultat  2:1

Ndeshja mes KF. Ferizaj dhe KF Dukagjinit e paraparë të zhvillohej në ora 17;00 filloj prej ores 16;30.

Edhe këtë ndeshje ferizajasit e filluan në stadiumin me bari sintetik ku pritet edhe ndeshjet tjera  ti  zhvilloi   deri në kompletimin e stadiumit  të ri.

Ferizaj ndeshjen e sotme  e filloj me këtë formacion:  Hodaj, Halimi, Idrizi, Shabani, Tershana, Bushi, Jashari, Avdyli, Brahimaj, Misini, Guraziu.

Burim Shaban në minutën e 10-të  ka shënuar golin e parë nga penalltia dhe ka kaluar në epërsi skuadrën  ferizajase.

Granit Elezaj  nga ekipi iKF Dukagjini  në minutën e  15-të  ka barazuar rezultatin (1-1)

Me golin e Armend Misinit në minutën e 66-të Ferizaj kalon në epërsi me  rezultat 2:1 me të cilin rezultat edhe ështeë mbyllur ndeshja.