Sport

Dhunë ndaj prostitutës, arrestohet kampioni gjerman i biçikletës


Publikuar më:


Në momentin që u arestua ai ndodhej në një hotel bashkë me gruan që e ka akuzuar për abuzim.
Ullrich kishte vetëm pak ditë që kishte mbërritur në Gjermani nga Majorka (Spanjë), për të nis një terapi për të luftuar varësinë nga alkooli.
Për momentin çiklisti është nën mbikqyrje nga policia, pasi në momentin e arrestimit ishte nën varësinë e drogës dhe alkoolit. Jan Ullrich është fituesit i Turit të Francës në vitin 1997 dhe u arrestua sërish, pak ditë pasi një incidenti në Majorka.
Në qytetin spanjoll ai goditi komshiun e tij, regjizorin gjerman Til Schweiger, që po organizonte një ceremony për daljen e filmit të tij të ri. Ullrich u shpreh se kjo situatë ka ardhur për shkak të ndarjes nga gruaja e largimit nga fëmijët.

To Top