Lajme

Arrestohen dy persona për trafikim me njerëz


Publikuar më:


police

Sipas komunikatës së PK-së, të dyshuarit e arrestuar në këtë rast janë: Xh. K. dhe F. K., meshkuj shtetas të Kosovës.

“Të dyshuarit janë arrestuar nën dyshimin e bazuar për kryerjen e veprave penale ‘trafikim me njerëz’ dhe ‘shërbime seksuale të viktimës së trafikimit’”.

“Me këtë rast dy viktimat e trafikimit,  pas intervistimit në prezencë të mbrojtësit të viktimave dhe në prezencë të zyrtarit për shërbime sociale, janë dërguar në qendrën për trajtim të viktimave”, thuhet në komunikatë përcjell lajmi.net.

Me vendim të prokurorit kujdestar personat e arrestuar janë dërguar në qendrën mbajtjes./ lajmi.net

.

Comments
To Top