Uncategorized

Almiri i vogël u varros, politikanët flasin për futboll, aktori mallkon politikanët


Publikuar më:


Almir Aliu, vogëlushi që u vra në Kumanovë

Për më tepër, derisa politikanët si Ali Ahmeti nuk kanë deklaruar asgjë, të tjerë si Menduh Thaçi nuk kanë hezituar të shkruajë statuse në llogarinë e tij në facebook për futbollin dhe ndeshjen ndërmjet Gjermanisë e Italisë, raporton lajmi.net.

“Futbolli është një lojë e thjeshtë, 22 lojtarë luajnë 90 minuta dhe në fund fitojnë gjermanët. Urime fansave të Gjermanisë”, ka shkruar Menduh Thaçi.

Postimi në facebook i Menduh Thaçit i para 18 orëve, kohë kur Almiri bëhej gati nga prindërit që të varrosej

-

Por derisa ai dhe të tjerët politikanë nuk e akne thënë asnjë fjalë për Almirin e vogël, njerëzit e artit si aktori i njohur Xhevdet Jashari, kanë shprehur mllefin ndaj indiferencës së politikanëve shqiptarë në Maqedoni.

“O ju Ali-a o ju Menduh-a o ju deputët të pUopllit, o nuk e di kush jeni atje që ju kena dërgu e votu. A keni fëmij ju, a e dini more sa shumë randë është, a e keni dëgju more ju vajin e vëllaut 7 vjeç se si qan për vëllanë e tij 4 vjeç. A keni ju mëshire a keni ju Zot!!! Po një fjali more nuk e thatë as edhe një të vetme!!!

Yf Jazzek!!!”, ka shkruar ndër të tjera aktori jashari, i njohur me rolin e tij të Arifhikmetit në serialin ‘O sa mirë’, raporton lajmi.net.

Postimi i Ahmetit në facebook, me rastin e  fitorës së kombëtares shqiptare në futboll, por jo edhe për vrasjen e Almirit 4 vjeç

-

Vrasja e Almir Aliut, 4 vjecarit nga Kumanova nga ana e një maqedonasi, ka shkaktuar indinjatë të thellë gjithkund tek shqiptarët.

Kjo për faktin se vogëlushi është shtypur me veturë vetëm pse prindi i tij i kishte lëshuar radhën një pacienti që me urgjencë kishte shkuar të kërkojë ndihmë mjekësore.

Aktori Xhevdet jashari i cili mallkon politikanët shqiptarë në Maqedoni

Xhevdet Jashari

Ky gjest njerëzor i prindit të tij, ka bërë që maqedonasi të kacafytet me prindin e Almirit dhe ai me veturë ka shtypur vogëlushin.

Derisa Almiri i vogël është varrosur dje, reagimet për këtë rast nga njerëz të ndryshëm publikë nuk kanë munguar, përveç politikanëve./lajmi.net

The post Almiri i vogël u varros, politikanët flasin për futboll, aktori mallkon politikanët appeared first on Lajminet.

Comments
To Top